برگزاری کارگاه چشم انداز آیین نامه های آموزشی، برنامه های درسی و رشته های تحصیلی در آموزش عالی

05 03 2023
کد خبر : 3790074
تعداد بازدید : 72

کارگاه چشم انداز آیین نامه های آموزشی، برنامه های درسی و رشته های تحصیلی در آموزش عالی با حضورمیهمانان: آقایان دکتر محمدنژاد کارشناس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، دکتر روحانی معاون برنامه ریزی دفتر آموزش عالی و آقای موسویان کارشناس اداری در تاریخ 1401/12/10 برگزار گردید.

در ابتدا جناب آقای دکتر آقا معالی مدیر امور آموزشی دانشگاه گیلان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و خیر مقدم به میهمانان گرامی گزارش جامعی در خصوص دانشگاه گیلان ایراد نمودند و ضمن تشکر از تلاش همه کارشناسان آموزشی  در امر آموزش، خاطر نشان نمودند کلیه جلسات شورای آموزشی، جلسات دفتر برنامه درسی و گسترش ، شورای منتخب مدیران آموزشی (جهت بررسی مشکلات دانشجو) به طور منظم با تبعیت از آیین نامه های ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار  می گردد. سپس ایشان تاریخچه ای از آیین نامه آموزشی از سال 1376 تا سال 1397 و شیوه نامه آیین نامه یکپارچه آموزشی بیان نمودند

آقای محمد نژاد به بیان خلاصه ای از آیین نامه های آموزشی از ابتدا تا کنون  پرداختند و بر لزوم استفاده دانشگاهها از شیوه نامه یکپارچه آموزشی تاکید نموده و شیوه نامه آموزشی دانشگاه گیلان را یکی از جامع ترین شیوه نامه های آموزشی موجود دانستند. همچنین ایشان خبر از بازنگری آیین نامه آموزشی دادند که به زودی به دانشگاه ها ابلاغ خواهد گردید.

در ادامه آقای دکتر روحانی معاون دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت عتف مطالبی در خصوص نحوه بازنگری سرفصل های رشته ها بیان نموده همچنین عنوان نمودند به روز رسانی آیین نامه های آموزشی و رفع ابهامات در دست اقدام می باشد که پیش از ابلاغ آیین نامه های نهایی جلسه ای با حضور معاونین آموزشی دانشگاه ها برگزار خواهد شد.

در پایان همکاران سوالات آموزشی خود را مطرح نمودند که توسط مدعوین پاسخ داده شد.


 


دسته بندی :
خبرها

خبر های مهم

نمایشگر دسته ای مطالب

17 01 2024

برگزاری کارگاه دانش افزایی مشاور آموزشی مورخ 1402/10/25

کارگاه دانش افزایی مشاور آموزشی در تاریخ 1402/10/25 در تالار حکمت دانشگاه برگزار گردید. در اين كارگاه ابتدا معاون آموزشی و تحصيلات تكميلي دانشگاه با بیان اهمیت هدایت تحصیلی و نظارت مستمر برروند تحصیلی دانشجویان و فراهم کردن زمینه شاگردپروری و ارتقای علمی و فردی دانشجویان به موارد مهم شیوه نامه مشاور آموزشی از جمله وظایف استاد مشاور، نحوه نظارت بر انتخاب واحد، حذف و اضافه، تایید فرم های میهمانی ، انتقال و تغییر رشته اشاره نموده و در ادامه خانم کاویانفر رئیس اداره آمار و اطلاعات آموزشی دسترسي هاي مرتبط با استادان مشاور در سامانه جامع آموزشی از جمله نحوه حضور و غیاب، اعلام نظر درخواستهای میهمانی و انتقال دانشجویان و نحوه گزارش گیری از سامانه را توضیح دادند. در پايان كارگاه، معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي و مدير خدمات آموزشي دانشگاه به سوالات حضار پاسخ دادند.​​​​​​​