بستن
FA EN

بازگشت به صفحه کامل

دستورالعمل های نظام وظيفه

دستورالعمل های نظام وظيفه


دستورالعمل های نظام وظيفه

شرايط تحويل مدارک تحصيلی دانشجويان و دانش‌آموختگان مشمول معافیت تحصیلی

قابل توجه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی استان: درصورتيکه دانش آموخته گان، یکی از مدارک مندرج در بخشنامه(9گانه) ذیل را جهت مشخص شدن وظیفه عمومی دارا باشند، مجاز به دريافت اصل گواهی پايان تحصيلات می باشند.

برای مشاهده مفاد بخشنامه اینجا کليک نمايید       .

سنوات تحصيلی مشمولين معافیت تحصیلی

سقف سنوات تحصيلی برای دانشجويان معافيت تحصيلی ورودی های ماقبل 91 در مقطع کارشناسی پيوسته 6سال، ورودی های 91 و 92 در مقطع کارشناسي 5 سال و ورودی هاي 93 به مدت 4 سال ، مقاطع کارشناسی ارشد ناپيوسته 3 سال و دکتری 6سال و کميسیون بررسی موارد خاص دانشگاه در مقطع کارشناسی تا 2 نيمسال و در کارشناسی ارشد و دکتری تا 1نیمسال می تواند با درخواست سنوات تحصیلی موافقت نماید.

جهت مشاهده متن بخشنامه اینجا کلیک نمایید

بخشنامه سقف سنوات و اعلام به موقع فراغت از تحصيل

به استناد ماده 34 قانون وظيفه عمومی و ماده 27 آيين نامه اجرایی این قانون، موسسات آموزش عالی مکلف شده اند به محض ترک تحصيل،اخراج یا فراغت از تحصيل دانشجويان مراتب را بلافاصله به معاونت وظیفه عمومی استان گيلان اعلام نمایند.

جهت مشاهده متن بخشنامه اینجا کلیک نمایید

تفويض اختيار به دانشگاههای منتخب استانها در خصوص تاييد مجوز خروج از کشور دانشجويان موسسات آموزش عالی – غیر انتفاعی استان گيلان

قابل توجه دانشگاهها و موسسات آموزشی عالی: در راستای پیشرفت تحصیلی دانشجویان استان جهت خروج از کشور لازم است برای مسافرتهای علمی،نیمه علمی و غیر علمی دانشجویان ، صدور مجوز خروج از کشورتوسط این دانشگاه و با هماهنگی معاونت وظیفه عمومی استان انجام می گیرد.

برای مشاهده مفاد بخشنامه اینجا کليک نماييد

برای مشاهده فرم درخواست مجوز خروج از کشور اینجا کلیک کنید

مقررات منع ارائه خدمات به غائبين خدمت وظيفه عمومي

برای مشاهده مفاد بخشنامه اینجا کليک نماييد

فرم درخواست معافیت تحصیلی برای دانشجویان مشمول معافیت تحصیلی

دانشجویان مشمول معافیت تحصیلی تمامی مقاطع تحصیلی ورودی 90 به بعد می بایست در زمان ثبت نام حضوری، فرم درخواست معافیت تحصیلی را جهت ارائه به مراکز پلیس +10، از دانشگاهها و مراکزآموزش عالی اخذ نموده و حداکثر تا 1ماه، فرصت دارند نتیجه را به واحد آموزشی تحویل نمایند

فرم درخواست معافیت تحصیلی(فرم ب)

آیین نامه درخواست سنوات اضافی(جدید)

آدرس کوتاه :