برگزاری مراسم افتتاحیه و آغاز دوره های معرفتی طرح ضیافت اندیشه

26 07 2017
کد خبر : 3787094
تعداد بازدید : 151

مراسم افتتاحیه برنامه های آموزشی و فرهنگی طرح ضیافت اندیشه، روز سه شنبه سوم مرداد در تالار حکمت برگزار شد.

در این مراسم که با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط دکتر هدایتی و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد، دکتر نجفی دبیر مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه گیلان، ضمن ارایه گزارشی از عملکرد مرکز، به تشریح اقدامات مربوط به برگزاری طرح ضیافت اندیشه امسال، در دو بخش آموزشی و فرهنگی پرداخت و در خصوص برنامه‌های آینده نیز توضیحاتی را ارایه نمود.

سپس دکتر میرحسینی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه گیلان، به نمایندگی از ریاست دانشگاه، سخنانی را ایراد نمود. وی برگزاری برنامه هایی از این دست بسیار مهم دانست و برنامه ضیافت اندیشه را فرصتی گرانقدر برای ایجاد زمینه های تعامل دوسویه بین اساتید برجسته دوره ها و اعضای هیات علمی دانشگاه دانست و بر تأثیر این برنامه ها بر ارتقاء فرهنگی اساتید، تأکید کرد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر نصیری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان، ضمن تبریک میلاد حضرت معصومه (س) و قدردانی از دست اندرکاران برنامه ریزی و برگزاری این برنامه، ایجاد فضای گفتمان را یکی از اهداف اصلی اجرای طرح مذکور دانست. وی با اشاره به استقبال اعضای هیأت علمی، تداوم برگزاری این نوع برنامه ها و تلاش برای ارتقاء سطح فکری و فرهنگی مدرسان دانشگاه را ضروری دانست.

 در پایان، مهندس فضلی به نمایندگی از دکتر لشت نشایی به ارائه گزارشی در خصوص عملکرد صندوق خیریه حضرت ابوالفضل العباس(ع) دانشگاه پرداخت و ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه عضویت در صندوق خیریه، از همه شرکت کنندگان دعوت کرد با مشارکت در این امر خیر، امکان ارایه خدمات بیشتر به نیازمندان را فراهم آورند.

پس از پایان افتتاحیه، برنامه های آموزشی طرح ضیافت اندیشه با موضوع معرفت شناسی و طی دو دوره معرفتی با عناوین  «غرب شناسی» و «جریان شناسی روشنفکری دینی در ایران معاصر» و در قالب چهار گروه آغاز شد.

این دوره ها که با حضور حجت الاسلام دکتر سید احمد رهنمایی و حجت الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه، از اساتید به نام حوزه و دانشگاه، به عنوان مدرس و منطبق بر سرفصلهای مدون دوره های معرفتی طرح دانش افزایی ارائه می شود، تا روز جمعه، ششم مردادماه ادامه داشته و با برنامه اختتامیه شامل قرآن خوانی، غبار روبی از ضریح شهدای دانشگاه، برنامه های معرفتی ویژه خانواده های اعضای هیأت علمی شرکت کننده در طرح و … به اتمام خواهد رسید. گفتنی است در حاشیه برگزاری برنامه افتتاحیه و با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه، نمایشگاه آثار گرافیکی قرآن مجید با عنوان« آیه گرافی» برپا شد.

دسته بندی :
خبرها

خبر های مهم

نمایشگر دسته ای مطالب

17 01 2024

برگزاری کارگاه دانش افزایی مشاور آموزشی مورخ 1402/10/25

کارگاه دانش افزایی مشاور آموزشی در تاریخ 1402/10/25 در تالار حکمت دانشگاه برگزار گردید. در اين كارگاه ابتدا معاون آموزشی و تحصيلات تكميلي دانشگاه با بیان اهمیت هدایت تحصیلی و نظارت مستمر برروند تحصیلی دانشجویان و فراهم کردن زمینه شاگردپروری و ارتقای علمی و فردی دانشجویان به موارد مهم شیوه نامه مشاور آموزشی از جمله وظایف استاد مشاور، نحوه نظارت بر انتخاب واحد، حذف و اضافه، تایید فرم های میهمانی ، انتقال و تغییر رشته اشاره نموده و در ادامه خانم کاویانفر رئیس اداره آمار و اطلاعات آموزشی دسترسي هاي مرتبط با استادان مشاور در سامانه جامع آموزشی از جمله نحوه حضور و غیاب، اعلام نظر درخواستهای میهمانی و انتقال دانشجویان و نحوه گزارش گیری از سامانه را توضیح دادند. در پايان كارگاه، معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي و مدير خدمات آموزشي دانشگاه به سوالات حضار پاسخ دادند.​​​​​​​