اطلاعیه تغییر رشته داخلی و میهمان ، انتقال دائم و انتقال توام با تغییر رشته، دانشجویان دانشگاه گیلان به سایر دانشگاهها در نیمسال اول سال تحصیلی 1402-1401

23 04 2022
کد خبر : 3791786
تعداد بازدید : 270

به اطلاع کلیه دانشجویان متقاضی میهمان و  انتقال به سایر دانشگاهها می رساند، جهت ارائه درخواست  به سامانه میهمان و انتقال وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری به آدرس اینترنتیhttps://portal.saorg.ir مراجعه نمایند.

دانشجویان  ابتدا می بایست در سامانه فوق عضو شده و پس از تایید عضویت و دریافت نام کاربری و رمز عبور ، نسبت به درخواست میهمانی و انتقال اقدام نمایند.

 درخواست های واصله  بر اساس مفاد آیین نامه شماره 41/3/88441 مورخ 92/3/20 میهمان یا انتقال بررسی خواهد شد و پاسخ تقاضا نیز از طریق سامانه قابل پیگیری می باشد. از دانشجویان عزیز تقاضا می شود از مراجعه حضوری به این امور خودداری  نمایند.

توجه مهم :

1)دانشجویان متقاضی تا 1401/2/31 فرصت دارند، درخواست های خود را از طریق سامانه مذکور ارائه دهند.

2) کلیه دانشجویان میهمان و انتقال دوره روزانه ملزم به پرداخت شهریه می باشند. دانشجویان انتقالی در صورت دارا بودن  نمره قبولی دوره روزانه در دانشگاه مقصد از پرداخت شهریه معاف می باشند.

3) مسئول صحت اطلاعات در خصوص شرایط خاص شخص دانشجو خواهد بود و در صورت عدم احراز هر یک از اطلاعات ارائه شده تقاضا از وضعیت بررسی خارج خواهد شد.

4) متقاضیان محترم در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل در خصوص سامانه سجاد از قسمت پشتیبانی سامانه درخواست خود را ارسال نمایند.

راهنمای ثبت نام اولیه سامانه سجاد

راهنمای ثبت نام میهمان یا انتقال سامانه سجاد

  تغییر رشته داخلی و انتقال توام با تغییر رشته:

دانشجویان متقاضی تغییر رشته داخلی و انتقال توأم با تغییر رشته:

 ابتدا فرم (الف) را از لینک زیر دریافت و سپس جهت بررسی کد رشته های مورد تقاضا به آموزش دانشکده مراجعه نمایند.

پس از بررسی فرم الف در صورت دارا بودن شرایط:

-دانشجویان متقاضی انتقال توام با تغییر رشته فرم تکمیل شده  (ب) را به دانشگاه مقصد ارائه نمایند.

-دانشجویان متقاضی تغییر رشته داخلی پس از تکمیل فرم (ج) در دانشکده جهت اقدام بعدی به اداره پذیرش وثبت نام دانشگاه مراجعه نمایند .

فرم (الف)

فرم (ب)

فرم (ج)

-لازم به ذکر است تغییر رشته داخلی، انتقال توأم با تغییر رشته و انتقال دائم از  رشته هایی  که پذیرش آن با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) بوده است ، به رشته های با آزمون ممنوع می  باشد.

- محدوده ارائه درخواست ها از تاریخ 24 /1401/2 لغایت  1401/5/31 می باشد.

 تذکر:دانشجویان نیمه متمرکز مجاز به تغییر رشته یا انتقال توام با تغییررشته نمی باشند.           

 ترم تابستان در سایر دانشگاه های کشور

به اطلاع دانشجویان دانشگاه گیلان که متقاضی اخذ ترم تابستان در سایر دانشگاه های کشور می باشند ، می رساند جهت ارائه درخواست  می توانند از روز شنبه مورخ 1401/3/28 لغایت چهارشنبه مورخ 1401/4/15 به  سامانه آموزشی مراجعه و از قسمت فرم های درخواست ، تقاضای خود را ارائه نمایند.

 

 

امور آموزشی دانشگاه گیلان

 


دسته بندی :
اطلاعیه ها
مدیریت خدمات - اخبار و اطلاعیه ها

خبر های مهم

نمایشگر دسته ای مطالب

17 01 2024

برگزاری کارگاه دانش افزایی مشاور آموزشی مورخ 1402/10/25

کارگاه دانش افزایی مشاور آموزشی در تاریخ 1402/10/25 در تالار حکمت دانشگاه برگزار گردید. در اين كارگاه ابتدا معاون آموزشی و تحصيلات تكميلي دانشگاه با بیان اهمیت هدایت تحصیلی و نظارت مستمر برروند تحصیلی دانشجویان و فراهم کردن زمینه شاگردپروری و ارتقای علمی و فردی دانشجویان به موارد مهم شیوه نامه مشاور آموزشی از جمله وظایف استاد مشاور، نحوه نظارت بر انتخاب واحد، حذف و اضافه، تایید فرم های میهمانی ، انتقال و تغییر رشته اشاره نموده و در ادامه خانم کاویانفر رئیس اداره آمار و اطلاعات آموزشی دسترسي هاي مرتبط با استادان مشاور در سامانه جامع آموزشی از جمله نحوه حضور و غیاب، اعلام نظر درخواستهای میهمانی و انتقال دانشجویان و نحوه گزارش گیری از سامانه را توضیح دادند. در پايان كارگاه، معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي و مدير خدمات آموزشي دانشگاه به سوالات حضار پاسخ دادند.​​​​​​​