آگهی پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون نیمه متمرکز سال 1395 سازمان سنجش(اطلاعیه شماره 1)

06 12 2016
کد خبر : 3787530
تعداد بازدید : 194

بدین وسیله به اطلاع داوطلبان آزمون دکتری سال ۹۵ می رساند دانشگاه گیلان در نظر دارد در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۵ از بین پذیرفته شدگان واجد شرایط در مرحله سنجش علمی، از طریق بررسی سوابق علمی و مصاحبه برای نیمسال دوم سال تحصیلی 96-95 دانشجو پذیرش نماید.

داوطلبان می بایست درصورت احراز تمامی شرایط اعلامی در دفترچه شماره (1) و (2) آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1395و پس از مطالعه شرایط و نحوه پذیرش، نسبت به ثبت نام اینترنتی و ارسال مدارک به صورت الکترونیکی اقدام نمایند.

 شرایط و نحوه پذیرش الف ) شرایط پذیرش: 1-  دارا بودن صلاحیت عمومی 2-  نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد ب ) شرایط اختصاصی (احراز تمامی شرایط اعلامی در دفترچه شماره (1) و (2) آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1395 الزامی است)
  • دارا بودن دانشنامه کارشناسی ارشد ( فوق لیسانس ) که مورد تاًیید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد.

تبصره (1):  دانشجویان کارشناسی ارشد فعلی دانشگاهها، با ارائه گواهی مبنی بر اخذ فراغت از تحصیل تا تاریخ 95/11/30 می توانند در آزمون شرکت نمایند .

تبصره(2): دارندگان مدرک معادل دوره کارشناسی ارشد در صورتی می توانند در آزمون شرکت نمایند که مشمول آیین نامه ابلاغی شماره 77633/2 مورخ 92/05/28 معاون آموزشی وزارت متبوع باشند.

  • شرکت در آزمون سنجش علمی(برگزار شده توسط سازمان سنجش) و دارا بودن حدنصاب امتیاز قابل قبول دانشگاه از آن آزمون
  • شرکت در جلسه ارزیابی سوابق علمی و مصاحبه

توضیح1: پذیرش نهایی با احتساب 10% نمره آزمون سنجش علمی و 90% نمره ارزیابی تخصصی(مرحله دوم)، در صورت احراز حدنصاب نمره کل آزمون انجام خواهد شد.

توضیح2: حدنصاب نمرات به تفکیک کد رشته محل، توسط کمیته های تخصصی آزمون تعیین خواهد شد.

توضیح3: ارزیابی تخصصی (مرحله دوم) شامل 30 امتیاز آموزشی، 40 امتیاز پژوهشی و30 امتیاز مصاحبه (به شرح پیوست شماره 1-دریافت فایل) است.

ج )  نکات مهم

1- مقررات وظیفه عمومی برای متقاضیان به شرح بند ک (تذکرات و نکات مهم)دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری سال 95 سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.

2- تحصیل در دوره دکتری تمام وقت است و پذیرفته شدگان ملزم به رعایت قوانین وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در خصوص ادامه تحصیل می باشند.

3- 25% ظرفیت به رزمندگان و ایثارگران به شرط کسب حدنصاب نمره علمی(رزمندگان حداقل 80% و ایثارگران حداقل 70% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد در مرحله ارزیابی تخصصی) اختصاص می یابد. ارائه مدرک از مراجع ذیصلاح، مبنی بر واجد شرایط بودن استفاده از سهمیه الزامی است.

4-10% ظرفیت اعلام شده مازاد بر ظرفیت(حداقل یک نفر) برای مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم،تحقیقات و فناوری، به شرط کسب حداقل 80% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد مرحله ارزیابی تخصصی اختصاص می یابد. ارائه اصل حکم کارگزینی برای استفاده از سهمیه الزامی است.

5-جلسه بررسی ارزیابی سوابق و مصاحبه برای هر داوطلب صرفا یک بار برگزار می شود و عدم شرکت داوطلبان در تاریخ تعیین شده، به منزله انصراف آنان از ادامه تحصیل در دانشگاه گیلان تلقی می شود.

6- داوطلبان جهت شرکت در جلسه بررسی سوابق و مصاحبه ضروری است اصل شناسنامه و کارت ملی و تصویر تمام صفحات آنها، تصویر کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1395، اصل مدارک کارشناسی(و کاردانی در صورت وجود) و کارشناسی ارشد و تصویر ریزنمرات تحصیلی مربوطه را ارائه نمایند.

تبصره: برای کسب امتیازات مربوط به سوابق آموزشی و پژوهشی، ارائه مستندات از قبیل توصیه نامه علمی از حداقل دو تن از استادان زمان تحصیل، سوابق تدریس، طرحهای پژوهشی انجام شده، مقالات چاپ یا پذیرش شده و نیز شرح مختصری از زمینه تحقیقاتی مورد علاقه با توجه به سوابق پژوهشی، مدرک زبان و ... ضروری است.

7-شاغلان خدمت در سازمان ها و دستگاههای دولتی در صورت قبولی در آزمون، می بایست موافقت کتبی و بدون قید و شرط با ادامه تحصیل را از سازمان متبوع خود اخذ و به هنگام ثبت نام ارائه نمایند.

تبصره:شاغلان و متعهدین به خدمت در آموزش و پرورش باید مجوز مربوطه را از سازمان آموزش و پرورش استان محل خدمت خود اخذ و به هنگام ثبت نام ارائه نمایند.

2- تاريخ و محل مراجعه جهت بررسی سوابق و مصاحبه: 2-1- بررسی سوابق و مصاحبه داوطلبان از روز شنبه مورخ 95/10/11 لغایت دوشنبه مورخ 95/10/13  انجام خواهد شد.

2-2- محل مراجعه جهت بررسی سوابق و مصاحبه و نحوه توزیع کارت متعاقباً از طریق سایت دانشگاه به نشانی http://guilanold.guilan.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد.

   3- ثبت نام اینترنتی و ارسال مدارک

تمامی داوطلبان بایستی از تاریخ 95/09/22 لغایت 95/09/28 از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی http://phd95.guilanold.guilan.ac.ir نسبت به ثبت نام اینترنتی، واریز مبلغ 800/000 (هشتصد هزار) ریال به صورت آنلاین بابت حق ثبت نام و ارسال الکترونیکی مدارک مورد نیاز (مندرج در سامانه ثبت نام) اقدام نمایند .

                         
دسته بندی :
audiences

خبر های مهم

ناشر الأصول

17 01 2024

برگزاری کارگاه دانش افزایی مشاور آموزشی مورخ 1402/10/25

کارگاه دانش افزایی مشاور آموزشی در تاریخ 1402/10/25 در تالار حکمت دانشگاه برگزار گردید. در اين كارگاه ابتدا معاون آموزشی و تحصيلات تكميلي دانشگاه با بیان اهمیت هدایت تحصیلی و نظارت مستمر برروند تحصیلی دانشجویان و فراهم کردن زمینه شاگردپروری و ارتقای علمی و فردی دانشجویان به موارد مهم شیوه نامه مشاور آموزشی از جمله وظایف استاد مشاور، نحوه نظارت بر انتخاب واحد، حذف و اضافه، تایید فرم های میهمانی ، انتقال و تغییر رشته اشاره نموده و در ادامه خانم کاویانفر رئیس اداره آمار و اطلاعات آموزشی دسترسي هاي مرتبط با استادان مشاور در سامانه جامع آموزشی از جمله نحوه حضور و غیاب، اعلام نظر درخواستهای میهمانی و انتقال دانشجویان و نحوه گزارش گیری از سامانه را توضیح دادند. در پايان كارگاه، معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي و مدير خدمات آموزشي دانشگاه به سوالات حضار پاسخ دادند.​​​​​​​